Wykładowcy
lina rozdzielająca

studium

prof. dr hab. inż. Zbigniew Królicki
- Feng Shui, Metoda Silvy, Zabieg Mesmeryczny

Szerszemu ogółowi znany jest jako publicysta, autor i popularyzator radiestezji, chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni Feng Shui, medycyny holistycznej i różnych form terapii naturalnej, a przede wszystkim propagator metod i technik rozwijających potęgę myśli, woli i sugestii doskonalących umysł człowieka - metod umożliwiających normalnym ludziom dostęp do intuicyjnych, paranormalnych informacji i umiejętności.
 

prof. dr hab. Bogusław Białko - Radiestezja, Radiestezja Terapeutyczna

Zawodowo zajmuje się modelowaniem matematycznym, programowaniem i szeroko rozumianą informatyką. Rozszerzeniem tych zainteresowań stała się filozofia i kultura chińska. Szczególnie niezwykle ścisła i precyzyjna wiedza starożytnych Chińczyków dotycząca względności upływającego czasu i specyficznej logiki kalendarza.
 

dr Zygmunt Bronz - Akupresura

Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Akupunktury, w którym przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza, a także jest współtwórcą stołecznego Centrum Akupunktury.
Od 1979 r. był asystentem i najbliższym współpracownikiem konsultanta krajowego d/s akupunktury prof. dr. med. Zbigniewa Garnuszewskiego. Jest wykładowcą Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia oraz na kursach akupunktury dla lekarzy.
Doskonalił swoje praktyczne umiejętności podczas wyjazdów szkoleniowo-naukowych między innymi w Chinach, Korei, Mongolii, Niemczech i Rosji. Wygłaszał referaty na światowych kongresach akupunktury w Rzymie, Wiedniu, Belgradzie i Pradze.
 

Lek. med. Piotr Trojniak - Tradycyjna Medycyna Chińska

Specjalista chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu), lekarz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Instytut Avicenny w Wiedniu), członek Stowarzyszenia Lekarzy Pochodzenia Polskiego we Francji ,lekarz - wolontariusz Bencheen Free Clinic w Katmandu w Nepalu zajmującej się leczeniem uchodźców tybetańskich oraz Nepalczyków, propagator naturalnej diety opartej o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej; wykładowca Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu.
 

mgr Krystyna Włodarczyk Królicka
- Czakroterapia, Twórcza Wizualizacja, Wizualizacje Medyczne

Jesteśmy bardzo dumni z tego ,ze wykładowca naszego Studium, pani mgr inż. Krystyna Włodarczyk-Królicka otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Ta uroczystość odbyła się 15.05.2017 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie w obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i prezesów Zwiazku Rzemiosła Polskiego. To najwyższe odznaczenie państwowe w oświacie zostało przyznane za szczególne zasługi dla oświaty , wychowania i edukacji ekologicznej oraz za wieloletnią współprace z rzemiosłem. Pani  Krystyna Włodarczyk-  Królicka jest od wielu lat przewodniczącą dwóch  Komisji Egzaminacyjnych w zawodach bioenergoterapeuta i naturopata w Ogólnopolskiej Izbie Rzemieślniczej Bioenergoterapii i Radiestezji w Warszawie oraz przewodniczącą Komisji egzaminacyjnej w zawodzie Naturopata w  Dolnośląskiej izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu.

Gratulujemy.

Jest Mistrzem i nauczycielem REIKI. Zabiegi i terapie prowadzi od 1991 roku; kursy i seminaria od 1994 roku. Posiada wszechstronne wykształcenie w zakresie medycyny naturalnej. Zgłębiła gruntownie tajniki radiestezji, biomagnetyzmu, jogi, akupresury, shiatsu i medycyny ajurwedyjskiej i medycyny chińskiej. Jako wieloletniemu pracownikowi Akademii Medycznej nie obca jest jej też konwencjonalna wiedza medyczna.


Iwona Sitko - Dietetyka wg TMC

Od kilkunastu lat studiuje Tradycyjną Medycynę Chińską specjalizując się w zagadnieniach dietetyki.
Ukończyła następujące kursy:
1997–2000 – kurs "Dietetyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzony przez Inę Diolosa (Instytut Avicenny, Francja).
2001 – 2004 – kurs podstawowy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Matthias Hunecke (Instytut Avicenny, Niemcy)
2008 – 2011 – Diagnostyka różnicowa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Claude Diolosa (Instytut Avicenny, Francja)
Oraz szkolenia tematyczne prowadzone przez:
Claude’a Diolosę, Matthiasa Hunecke i Jeremiego Rossa (Wielka Brytania)  Posiada certyfikat Instytutu Avicenny.

 

 

 

Tadeusz Stasiak - Techniki Terapii Naturalnych

Tadeusz Stasiak Absolwent Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia, oraz Studium Psychologii Przestrzeni  Mistrz Bioenergoterapii i Radiestezji, Mistrz Naturopata, , Ekspert Feng Shui, Dyplomowany Zielarz Fitoterapeuta, Hirudoterapeuta, Wykładowca Akademii Terapii Naturalnych, Członek Komisji Egzaminacyjnej.
Członek Dolnośląskiego Cechu Bioenergoterapeutów. Od 2012r. prowadzi działalność paramedyczną - Gabinet Terapii Naturalnej, który powstał na bazie Centrum Medycyny Naturalnej w Jeleniej Górze.

Izabela Maćko - Dietoterapia, Tai Chi Chuan, Qigong Luohan

Wykładowca z ponad 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu Tai Chi Chuan, Qigong Luohan. Dyplomowany Instruktor Wing Sing Tong Luohan Qigong Choy Lee Fut  rodziny Chen. Odbyła szkolenia z Tai Chi: 1994-1998 z Tai Chi u Krzysztofa Maćko, 2000-2003 u Howarda Choy'a, 2003-2006 u Mistrza Yang Yun'a (szkolenia we Włoszech), w 2008-2012 u Disciple Ip Tai Tak - Roberta Boyd'a (szkolenia w Niemczech, Polsce, Serbii, Francji, Belgii oraz w USA - w BAO TAK FAI Tai Chi Institute). Z Luohan Qigong 1998-2004 u Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, w 2016-2019 u Sifu Tomasza Chabowskiego, w 2002 u Sifu Johna Sow, 2000-2004, 2016 u Mistrza dr Chen Yong Fa na seminariach w Polsce (Kraków, Zakopane, Wieliczka) i w Chinach (King Mui, Xin Hui Jin Mei).


mgr Krzysztof Maćko
Psychologia Komunikacji, Psychoterapia Rodzinna, NLP

Dyrektor Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia. Psychoterapeuta i socjoterapeuta. Zawodowo zajmuje się terapią rodzinną, poradnictwem rodzinnym, negocjacjami partnerskimi oraz edukacją w tym zakresie. Specjalizuje się w terapii krótkoterminowej i systemowej terapii rodzinnej. Absolwent dwuletniej Szkoły Psychoterapii (1994-1996) przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Prowadził w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii we Wrocławiu terapie rodzinną (1995-2009).

Paweł Dąbrowski - Yoga

Paweł Dąbrowski jest dyplomowanym nauczycielem jogi wg metody Iyengara. Praktykuje jogę od 1996 roku. Przez kilka lat uczył sie we Francji u Faeqa Birii. W 2012 roku uczestniczył w szkoleniu w Indiach u B.K.S. Inegara. 

Andrzej Nikoniuk - Akupresura, Kręgarstwo, Refleksoterapia

Mistrz bioterapii i radiestezji dyplomowany kręgarz wiedzę i doświadczenie zdobywał w kraju i zagranicą Anglia Rosja. Od ponad 15 lat działa jako naturoterapeuta Prowadzi kursy z zakresu medycyny naturalnej i kręgarstwa. Zajmuje się różnymi przypadkami ostrych i chronicznych schorzeń kręgosłupa, zabiegami rehabilitacyjnymi schorzeń odkręgosłupowych, schorzeń układu ruchu, oddechowego, sercowo-krążeniowego.


mgr Kamila Popadowska - Kinezjologia

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu wydziału Farmacji o specjalności Fitoterapia, a także Studium Edukacji Ekologicznej o specjalności Terapie Naturalne. Ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej w Poznaniu, a także specjalistyczne szkolenie z zakresu irydologii w Instytucie Irydologii w Radomiu.
Od lat prowadzi Gabinet Medycyny Naturalnej, w którym wykorzystuje wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny klasycznej i alternatywnej.

 


Marcin Ojrzyński - Ziołolecznictwo wg TMC

Absolwent Studium Edukacji Ekologicznej, ukończył kurs ziołolecznictwa wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowany przez Instytut Avicenny, Niemcy – u Matthiasa Hunecke 2012-2013. Jest pasjonatem wykorzystania możliwości leczniczych ziół w organizmie człowieka, szczególnie w oparciu o kanon Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

mgr Franciszek Ruciński - Ziołolecznictwo

Od 1988r zawodowo zajmuje się zielarstwem i ziołolecznictwem prowadząc w Łodzi popularną "Zielarnię franciszkańską". Wieloletnia praktyka poparta ponad 70 letnią tradycją rodzinną dała możliwość uzyskania dużej wiedzy praktycznej i znajomości receptur zarówno klasztornych jak i świeckich z całego świata.

prof. dr hab. Bożena Ryszawska - Makrobiotyka

Od 1983 roku zajmuje się promocją zdrowego sposobu odżywiania wg zasad makrobiotycznych. Promuje wiedzę i umiejętności umożliwiające odbudowanie poczucia wpływu na własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Uczy w Studium Edukacji Ekologicznej jak obserwować i rozumieć swój organizm i jak praktycznie stosować poznaną wiedzę, aby dietę i styl życia adaptować do pór roku, klimatu, aktywności, płci, wieku, potrzeb zdrowotnych.

Z radością i satysfakcją informujemy, że profesor Bożena Ryszawska z Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych, została wybrana Wrocławianka Roku 2020, za działalność naukowo-badawczą

Anna Królicka-Sobczak
Język angielski

prof. dr hab. Przemysław Szczurek - Język sanskrycki
Adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej

Instytutu Studiów Klasycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych na temat literatury indyjskiej.


mgr farm - Jolanta Budzińska-Kotapska Homeopatia

W przygotowaniu

mgr Malwina Żelezik - Aromaterapia

 Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia - Terapie Naturalne, a także Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - Inżyniera Środowiska oraz Ochrona Środowiska (część studiów zrealizowała na Uniwersytecie w Granadzie, Hiszpania). Uczestniczyła w szkoleniach: Fitochemia roślin leczniczych, Akupresura dla zaawansowanych, Meridiany- akupresura i moksoterapia w praktyce. Od lat korzysta z dobrodziejstw aromaterapii - zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Praktykuje aromaterapie w Gabinecie Terapii Naturalnej. Należy do Dolnośląskiego Cechu Naturoterapeutów.

dr Iwona Wilk - Anatomia i fizjologia, Masaż Rewitalizacyjny

Asystent w Katedrze Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej - Zespół Fizykoterapii i Masażu.

Ryszard Zdzioch - Terapia dźwiękiem

Od 1996r.pracuje jako masażysta i bioenergoterapeuta. Wprowadza do masaży dźwięk w postaci dźwięczących kul i mis. Prowadzi terapię dźwiękiem  Metodę Petera Hessa. Przez 7 lat pracował jako instruktor tej metody w Peter Hess Akademia Polska. Prowadzi medytacje i koncerty oraz uczy masażu i gry na gongach.


lek. med. Łukasz Umiński  - Anatomia i Fizjologia 

Lekarz, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej "Scapula Aurea" w 2017r. Zwolennik holistycznego podejścia do zdrowia. Od lat zgłębia tematy wpływu diety na zdrowie człowieka, zagadnienia związane z suplementacją, prewencją zdrowotną i psychosomatyką. Prywatnie miłośnik języków obcych, obecnie w trakcie studiów sinologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim.


Krzysztof Świder  - Refleksoterapia

Dyplomowany Refleksolog, Członek Polskiego Instytutu Refleksologii, uczeń Wandy Budzanowskiej Bratko.
Pasjonat refleksologii, która od 1989 roku była z sukcesami praktykowana w jego rodzinnym domu.
Jako żołnierz Jednostki Specjalnej GROM wielokrotnie, wykorzystując techniki refleksologii, pomagał sobie i kolegom w powrocie do zdrowia.
W swoim gabinecie terapii naturalnych wykonuje zabiegi refleksologii terapeutycznej stóp, rąk, twarzy i głowy.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z refleksologii. Propaguje zdrowy styl życia. Uczy wykorzystania technik refleksologii dzieci w przedszkolach, a także dorosłych i seniorów.

POLECAMY
lina rozdzielająca

Akademia Feng Shui Akademia Terapii Nauralnych Szkoła Coachingu studiuj przez internet
KONTAKT
lina rozdzielająca

Studium Edukacji Ekologicznej
54-237 Wrocław
ul. Starograniczna 28
od pn. do pt; 10:00-19:00

Tel./Fax (71) 355-40-27
(71) 354-60-94

E-mail: see@see.edu.pl

Nr konta:
Santander Bank Polska:
67 1090 2398 0000 0006 0802 6774
Kod SWIFT (BIC code) Santander Bank Polska: WBKPPLPP


strzałka do góry