Nabór - Szkoła TCM
lina rozdzielająca

naturopata

O Szkole:

Szkoła Foundation of Clasical Chinese Medicine

 - Study of  Huang Di Nei Jing powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie zdobywania wiedzy z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej bezpośrednio ze źródła. Źródła wiedzy Medycyny Chińskiej jakim jest Klasyka Żółtego Cesarza Huang Di Nei Jing. Dlaczego jest potrzeba, przy obecnych licznych placówkach kształcących studentów TCM, stworzenia kolejnej?

Przez ostatnie lata obecności Tradycynej Medycyny Chińskiej w Europie pojawiła się tendencja to marginalizowania dzieł klasycznych . Przez niektórych terapeutów nawet w Chinach traktowana jest jest ważne ale jednak historyczne już pozycje , które nie do końca pasują co “nowoczesnych “ czasów. Potrzeba dogłębnego studiowania wers po wersie tych dzieł wydawała się z  czasem nie do końca potrzebna i wrecz nudna . Dla wielu lekarzy TCM klasyczne receptury ziołowe było być może inspiracją ale raczej historyczną , nie do zastosowania obecnie.

            Okazuje się jednak ,że klasyczne receptury zarówno ziołowe jak i starożytne kombinacje punktów akupunkturowych są nie tylko potrzebą poznania początków TCM ale doskonale sprawdzają się współcześnie . Ich prosty mechanizm , często skromny wygląd niosą ze sobą potężny ładunek wiedzy i niewyobrażalną skuteczność terapeutyczą .

            Tak jak słynna receptura GUI ZHI TANG tak i kombinacje punktów akupunkturpwych opisywanych w dziele Huang Di Nei Jing swą siłę czerpią w dogłębnym zrozumieniu mechanizmów rządzących fizjiologią  i patologią i doskonałym dopasowaniu ich do diagnozy schorzenia .

            Do zrozumienia jednak tej starożytnej, sięgającej 7000 lat wstecz wiedzy potrzeby jest przewodnik , który znając wiedzę medyczną ale i uwarunkowania kulturowe jest w stanie odczytać starożytne teksty , odczytać Zapomniałą Mądrość i przekazać ją współczesnym. Tym przewodnikiem jest profesor Li Jie. 

 

POLECAMY
lina rozdzielająca

Akademia Feng Shui Akademia Terapii Nauralnych Szkoła Coachingu studiuj przez internet
KONTAKT
lina rozdzielająca

Studium Edukacji Ekologicznej
54-237 Wrocław
ul. Starograniczna 28
od pn. do pt; 10:00-19:00

Tel./Fax (71) 355-40-27
(71) 354-60-94

E-mail: see@see.edu.pl

Nr konta:
Santander Bank Polska:
67 1090 2398 0000 0006 0802 6774
Kod SWIFT (BIC code) Santander Bank Polska: WBKPPLPP


strzałka do góry