Wykładowcy
lina rozdzielająca

studium

prof. dr hab. inż. Zbigniew Królicki
- Feng Shui, Metoda Silvy, Zabieg Mesmeryczny

Szerszemu ogółowi znany jest jako publicysta, autor i popularyzator radiestezji, chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni Feng Shui, medycyny holistycznej i różnych form terapii naturalnej, a przede wszystkim propagator metod i technik rozwijających potęgę myśli, woli i sugestii doskonalących umysł człowieka - metod umożliwiających normalnym ludziom dostęp do intuicyjnych, paranormalnych informacji i umiejętności.
 

dr Bogusław Białko - Radiestezja

Zawodowo zajmuje się modelowaniem matematycznym, programowaniem i szeroko rozumianą informatyką. Rozszerzeniem tych zainteresowań stała się filozofia i kultura chińska. Szczególnie niezwykle ścisła i precyzyjna wiedza starożytnych Chińczyków dotycząca względności upływającego czasu i specyficznej logiki kalendarza.
 

dr Zygmunt Bronz - Akupresura

Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Akupunktury, w którym przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza, a także jest współtwórcą stołecznego Centrum Akupunktury.
Od 1979 r. był asystentem i najbliższym współpracownikiem konsultanta krajowego d/s akupunktury prof. dr. med. Zbigniewa Garnuszewskiego. Jest wykładowcą Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia oraz na kursach akupunktury dla lekarzy.
Doskonalił swoje praktyczne umiejętności podczas wyjazdów szkoleniowo-naukowych między innymi w Chinach, Korei, Mongolii, Niemczech i Rosji. Wygłaszał referaty na światowych kongresach akupunktury w Rzymie, Wiedniu, Belgradzie i Pradze.
 

Lek. med. Piotr Trojniak - Tradycyjna Medycyna Chińska

Specjalista chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu), lekarz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Instytut Avicenny w Wiedniu), członek Stowarzyszenia Lekarzy Pochodzenia Polskiego we Francji ,lekarz - wolontariusz Bencheen Free Clinic w Katmandu w Nepalu zajmującej się leczeniem uchodźców tybetańskich oraz Nepalczyków, propagator naturalnej diety opartej o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej; wykładowca Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu.
 

mgr Krystyna Włodarczyk Królicka
- Czakroterapia, Twórcza Wizualizacja, Wizualizacje Medyczne

Jesteśmy bardzo dumni z tego ,ze wykładowca naszego Studium, pani mgr inż. Krystyna Włodarczyk-Królicka otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Ta uroczystość odbyła się 15.05.2017 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie w obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i prezesów Zwiazku Rzemiosła Polskiego. To najwyższe odznaczenie państwowe w oświacie zostało przyznane za szczególne zasługi dla oświaty , wychowania i edukacji ekologicznej oraz za wieloletnią współprace z rzemiosłem. Pani  Krystyna Włodarczyk-  Królicka jest od wielu lat przewodniczącą dwóch  Komisji Egzaminacyjnych w zawodach bioenergoterapeuta i naturopata w Ogólnopolskiej Izbie Rzemieślniczej Bioenergoterapii i Radiestezji w Warszawie oraz przewodniczącą Komisji egzaminacyjnej w zawodzie Naturopata w  Dolnośląskiej izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu.

Gratulujemy.

Jest Mistrzem i nauczycielem REIKI. Zabiegi i terapie prowadzi od 1991 roku; kursy i seminaria od 1994 roku. Posiada wszechstronne wykształcenie w zakresie medycyny naturalnej. Zgłębiła gruntownie tajniki radiestezji, biomagnetyzmu, jogi, akupresury, shiatsu i medycyny ajurwedyjskiej i medycyny chińskiej. Jako wieloletniemu pracownikowi Akademii Medycznej nie obca jest jej też konwencjonalna wiedza medyczna.


Iwona Sitko Urbanowicz - Dietetyka wg TMC

Od kilkunastu lat studiuje Tradycyjną Medycynę Chińską specjalizując się w zagadnieniach dietetyki.
Ukończyła następujące kursy:
1997–2000 – kurs "Dietetyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzony przez Inę Diolosa (Instytut Avicenny, Francja).
2001 – 2004 – kurs podstawowy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Matthias Hunecke (Instytut Avicenny, Niemcy)
2008 – 2011 – Diagnostyka różnicowa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Claude Diolosa (Instytut Avicenny, Francja)
Oraz szkolenia tematyczne prowadzone przez:
Claude’a Diolosę, Matthiasa Hunecke i Jeremiego Rossa (Wielka Brytania)  Posiada certyfikat Instytutu Avicenny.

mgr Daria Bidzińska-Rosłońska - Masaż shiatsu

Biomasażystka i dyplomowany naturoterapeuta. Masażem Shiatsu, polarity oraz masażami orientalnymi zajmuje się od wielu lat. 

mgr Mariusz Łabęta - Bioterapia

Jest Mistrzom Bioenergoterapii, Hipnoterapeutą, członkiem Dolnośląskiego Cechu Bioenergoterapeutów oraz członkiem Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie bioenergoterapeuta przy Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej.

>

Izabela Maćko - Dietoterapia, Tai Chi Chuan, Qi Gong

Wykładowca z kilkunastoletnim doświadczeniem w nauczaniu Tai Chi, Qigong oraz Dietetyki 5 Przemian, Orientalnych Metod Diagnozowania w Studium Edukacji Ekologicznej i Akademii Feng Shui. Autorka książki pt. Dietetyka wg medycyny chińskiej. Dyplomowany instruktor Hung Sing Gwoon Luohan Qigong Polskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki Choy Lee Fut Kung Fu.

mgr Krzysztof Maćko
Psychologia Komunikacji, Psychoterapia Rodzinna, NLP

Psychoterapeuta i socjoterapeuta. Zawodowo zajmuje się terapią rodzinną, poradnictwem rodzinnym, negocjacjami partnerskimi oraz edukacją w tym zakresie. Specjalizuje się w terapii krótkoterminowej i systemowej terapii rodzinnej. Absolwent dwuletniej Szkoły Psychoterapii (1994-1996) przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Prowadził w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii we Wrocławiu terapie rodzinną (1995-2009).

Małgorzata Madej - Yoga

Dyplomowany nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara (stopień - Junior III) Jogę wg metody B.K.S. Iyengara praktykuje od 1986 r. Odbyła liczne warsztaty ze Sławomirem Bubiczem, Konradem Kocotem, Jurkiem Jaguckim oraz Gabriellą Giubilaro.

Andrzej Nikoniuk - Akupresura, Kręgarstwo, Refleksoterapia

Mistrz bioterapii i radiestezji dyplomowany kręgarz wiedzę i doświadczenie zdobywał w kraju i zagranicą Anglia Rosja. Od ponad 15 lat działa jako naturoterapeuta Prowadzi kursy z zakresu medycyny naturalnej i kręgarstwa. Zajmuje się różnymi przypadkami ostrych i chronicznych schorzeń kręgosłupa, zabiegami rehabilitacyjnymi schorzeń odkręgosłupowych, schorzeń układu ruchu, oddechowego, sercowo-krążeniowego.

mgr Kamila Popadowska - Kinezjologia

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu wydziału Farmacji o specjalności Fitoterapia, a także Studium Edukacji Ekologicznej o specjalności Terapie Naturalne. Ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej w Poznaniu, a także specjalistyczne szkolenie z zakresu irydologii w Instytucie Irydologii w Radomiu.
Od lat prowadzi Gabinet Medycyny Naturalnej, w którym wykorzystuje wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny klasycznej i alternatywnej.

dr Andrzej Radzio - Filozofia Wschodu

Filozof, wykładowca filozofii na Politechnice Wrocławskiej znawca filozofii europejskiej oraz filozofii i religii Orientu. W swoim dorobku posiada szereg publikacji z dziedziny filozofii nauki.

Marcin Ojrzyński - Ziołolecznictwo wg TMC

Absolwent Studium Edukacji Ekologicznej, ukończył kurs ziołolecznictwa wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowany przez Instytut Avicenny, Niemcy – u Matthiasa Hunecke 2012-2013. Jest pasjonatem wykorzystania możliwości leczniczych ziół w organizmie człowieka, szczególnie w oparciu o kanon Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

mgr Franciszek Ruciński - Ziołolecznictwo

Od 1988r zawodowo zajmuje się zielarstwem i ziołolecznictwem prowadząc w Łodzi popularną "Zielarnię franciszkańską". Wieloletnia praktyka poparta ponad 70 letnią tradycją rodzinną dała możliwość uzyskania dużej wiedzy praktycznej i znajomości receptur zarówno klasztornych jak i świeckich z całego świata.

dr Bożena Ryszawska - Makrobiotyka

Od 1983 roku zajmuje się promocją zdrowego sposobu odżywiania wg zasad makrobiotycznych. Promuje wiedzę i umiejętności umożliwiające odbudowanie poczucia wpływu na własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Uczy w Studium Edukacji Ekologicznej jak obserwować i rozumieć swój organizm i jak praktycznie stosować poznaną wiedzę, aby dietę i styl życia adaptować do pór roku, klimatu, aktywności, płci, wieku, potrzeb zdrowotnych.

Anna Królicka-Sobczak
Język angielski

dr Przemysław Szczurek - Język sanskrycki
Adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej

Instytutu Studiów Klasycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych na temat literatury indyjskiej.

dr n. med. Leszek Tucholski - Homeopatia, Irydologia

Lekarz chirurg, homeopata, irydolog i zielarz. Specjalizuje się w leczeniu chorób przewlekłych. Członek Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy i Farmaceutów Homeopatów. Znawca medycyny orientalnej oraz metod naturalnego wspomagania zdrowia.

mgr Anna Wierzbicka - Litoterapia

Specjalistka w dziedzinie leczniczych właściwości kamieni.
Wykorzystuje właściwości kamieni w celach profilaktycznych oraz jako czynnik  własnego rozwoju i ochrony jako amulety.

dr Iwona Wilk - Anatomia i fizjologia, Masaż Rewitalizacyjny

Asystent w Katedrze Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej - Zespół Fizykoterapii i Masażu.

Ryszard Zdzioch - Terapia dźwiękiem

Od 1996r.pracuje jako masażysta i bioenergoterapeuta. Wprowadza do masaży dźwięk w postaci dźwięczących kul i mis. Prowadzi terapię dźwiękiem  Metodę Petera Hessa. Przez 7 lat pracował jako instruktor tej metody w Peter Hess Akademia Polska. Prowadzi medytacje i koncerty oraz uczy masażu i gry na gongach.

POLECAMY
lina rozdzielająca

Akademia Feng Shui Akademia Terapii Nauralnych Szkoła Coachingu studiuj przez internet
KONTAKT
lina rozdzielająca

Studium Edukacji Ekologicznej
54-237 Wrocław
ul. Starograniczna 28
od pn. do pt; 10:00-19:00

Tel./Fax (71) 355-40-27
(71) 354-60-94

E-mail: see@see.edu.pl

Nr konta:
Santander Bank Polska:
67 1090 2398 0000 0006 0802 6774
Kod SWIFT (BIC code) Santander Bank Polska: WBKPPLPP


strzałka do góry